Get Adobe Flash player

„Jeśli potrafisz coś wymarzyć,

Potrafisz także to osiągnąć.”

/Walt Disney/

Tegoroczna uroczystość wręczania Statuetek Złote Dęby odbyła się  23 maja  w auli Zespołu Szkół w Dąbrowie.

Głównym celem naszej corocznej imprezy jest motywacja wszystkich uczniów do pracy nad sobą, aby w przyszłości mogli znaleźć się w gronie nominowanych  i nagrodzonych. Laureaci statuetek Złotych Dębów  są osobami akceptowanymi, szanowanymi i skłaniającymi do naśladowania przez społeczność uczniowską.

Wręczanie statuetek, wyróżniającym się w nauce, zachowaniu i aktywności społecznej uczniom Zespołu Szkół w Dąbrowie, ma już pięcioletnią tradycję.

Od pierwszej edycji, w roku szkolnym 2012/2013 stało się wyzwaniem dla naszej szkoły, aby ceremonia miała wyjątkową oprawę i charakter. Zgodnie z założeniem Gala Złotych Dębów organizowana jest na wzór wielkiej gali oscarowej. Uświetniają ją zaproszeni goście, dyrekcja, grono pedagogiczne, rodzice i uczniowie. Nauczyciele nominują do wyróżnień uczniów  w poszczególnych kategoriach (przedmiotach szkolnych) oraz także tych, którzy wyróżniają się elegancją zachowań i kulturą osobistą. W kategorii Przyjaciel Szkoły nominowane są osoby i instytucje, którym życie szkolne nie jest obojętne i które bezinteresownie wspierają naszą szkołę swoimi działaniami. Każdego roku wręczanych jest około 30 statuetek, co do tej pory dało imponującą liczbę – 171 wyróżnień!

Statuetkę ZŁOTE DĘBY 2017 w kategoriach szkoły podstawowej  i gimnazjum otrzymali:

„Artysta słowa”: DOMINIKA TABOŁ (SP) oraz JULIAN IWAŃSKI (PG),

„Mistrz wiedzy dawnej i niedawnej”: MACIEJ GOŁĘBIEWSKI (SP),

„Mistrz wiedzy historycznej i obywatelskiej”: JULIAN IWAŃSKI (PG),

„Ścisłowiec”: MIKOŁAJ KRZYWY (SP) oraz WIKTORIA KARAKUŁA (PG),

„Naukowiec”: DOBROSŁAWA BĄK (PG),

„Poliglota”: DOMINIKA TABOŁ (SP) i MAJA OLENDER (SP) oraz JULIAN IWAŃSKI (PG),

„Artysta”: DOMINIKA TABOŁ (SP) oraz JULIAN IWAŃSKI (PG),

„Filantrop”: JULIA LANGNER (SP) oraz ANNA CYBULSKA (PG).

Kapituła Złotych Dębów przyznała również statuetkę „Super Uczeń”, którą otrzymał JULIAN IWAŃSKI – zdobywca największej liczby statuetek w trzyletnim cyklu edukacyjnym.

Statuetki w kategorii „PRZYJACIEL SZKOŁY” z rąk Dyrektora Szkoły Pani Jolanty Wiśniewskiej otrzymali: Pan Marek Leja – Wójt Gminy Dąbrowa, Pan Janusz Staszowski – Dyrektor GZEASiP Dąbrowa, Pani Helena Cisowska – Sołtys Ciepielowic, Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera w Opolu Pani Katarzyna Wybraniec, Parafia p.w. Św. Wawrzyńca w Dąbrowie, Pan Diter Piechota Usługi Transportowe, GOKiR w Dąbrowie – Pan Zbigniew Janowski, Pani Magdalena Janoszka, Pani Jarosława Letka, Państwo Barbara i Ryszard Gaczkowscy, Państwo Anna i Krzysztof Cisowscy, Pani Katarzyna Polikowska, Pani Elżbieta Zelek, Pan Tomasz Mendel, Pan Janusz Gruszka, Pani Maria Szeremeta, Zespół trenerów piłki ręcznej: Pani Małgorzata Bucyk i Pan Andrzej Dolipski, Rodzice uczniów klasy V b PSP.

Szkolne Oscary - bo tak często statuetka Złotego Dębu jest nazywana przez uczniów - co roku przyjmują inną konwencję. Co roku galę uświetnia specjalnie przygotowany na tę okoliczność program artystyczny.

Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

A potem … nastąpiła muzyczna uczta - koncert. Orkiestra Dęta Parafii św. Józefa   i Dzielnicy Opole Szczepanowice pod dyrygenturą Pana Rolanda Mendla od pierwszych dźwięków instrumentów zachwyciła publiczność. Koncert orkiestry dętej poprowadziła Pani Gabriela Szymaniec. Słuchanie repertuaru światowej sławy kompozytorów wzbudziło prawdziwą radość. Publiczność długo nie chciała rozstać się z Orkiestrą i zgotowała owację na stojąco .

Popularność naszej uroczystości, fakt promowania i nagradzania uczniów w różnych dziedzinach życia szkolnego, mobilizuje ich do wysiłku intelektualnego i pracy nad kształtowaniem swojej osobowości, sprawia radość rodzicom  i satysfakcję całemu środowisku szkolnemu, stanowi zachętę do podejmowana trudu, który zostaje uwieńczony laurem zwycięstwa w pięknej oprawie podczas gali Złotych Dębów. Bardzo się cieszymy, że grono Przyjaciół Szkoły z roku na rok się powiększa.

Wszyscy nominowani i nagrodzeni wiedzą, że nie jest sztuką podjąć działanie. Sztuką jest działać, pokonując przeszkody powstałe na drodze do sukcesu. Dla siebie i dla drugiego człowieka.

Renata Planert-Palak


 


· Uczennica sumienie i z dużą odpowiedzialnością podchodzi do obowiązku nauki w tym z matematyki,

· na lekcjach pracuje systematycznie, często w swoim tempie,

· umie pracować samodzielnie i wie jak planować swój rozwój, jak osiągać sukcesy,

· uczestniczyła w konkursach na terenie szkoły i poza nią :

Etap szkolny Woj. Konkursu Matematycznego, z kolegą z VI a w konkursie „Matematyczne Koło Fortuny” w PG nr 3 zajęli 2 miejsce na 12 par startujących),

· w I semestrze otrzymała stypendium naukowe za najwyższe wyniki nauczania w tym z matematyki,

· jest uczennicą bardzo grzeczną i sympatyczną.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Dziennik Lekcyjny

Godziny lekcyjne

 

1. 8:05 - 8:50

2. 8:55 - 9:40

3. 9:50 - 10:35

4. 10:45 - 11:30

5.11:40 - 12:25

6. 12:40 - 13:25

7. 13:40 - 14:25

8. 14:30 - 15.15

Zegar

Ulti Clocks content

Foto

DSCN4106.JPG

Informacje dnia


Dzisiaj jest: Piątek
18 Czerwca 2021
Imieniny obchodzą
Efrem, Elżbieta, Gerwazy, Leonia,
Marek, Marina, Paula

Do końca roku zostało 197 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Kalkulator

profesjonalny

Sonda

Twój ulubiony przedmiot?
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 


Copyright © 2010 IK. All Rights Reserved.